Tapety do łazienki

Tapety do łazienki mogą stanowić ciekawe urozmaicenie wnętrza pod względem wizualnym, zwłaszcza w pomieszczeniach o większym metrażu. Są też szybkim sposobem na odświeżenie wyglądu danej przestrzeni i dodanie jej charakteru.

Tapety do łazienki

Jakie tapety nadają się do łazienki?

Trzeba mieć świadomość, że nie wszystkie tapety będą dobrym pomysłem do łazienki. Jest to związane przede wszystkim z faktem, że w tym pomieszczeniu panuje spora wilgotność, nieraz można do tego dodać szybkie podwyższanie się temperatury. Z tego powodu należy wybierać wyłącznie te produkty, które są odporne na wilgoć i łatwo da się je wyczyścić. Obecnie jest ich coraz więcej na rynku. Natomiast pod względem wizualnym sprawa jest znacznie trudniejsza, ponieważ wszystko zależy tak naprawdę od gustu właściciela nieruchomości oraz samego wystroju łazienki. Warto jednak trzymać się zasady, że jeśli wybierasz fototapetę lub tapetę z dużym wzorem w jaskrawym kolorze, to nie powinny one pokrywać wszystkich ścian, ponieważ mogą zbytnio przytłaczać.

Sprawdź inne dodatki do wnętrz!
Sprawdź produkty

Tapety do łazienki – czy warto?

Jeśli znajdziesz już tapetę odporną na wilgoć i zabrudzenia, to odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Tapety do łazienki, w przeciwieństwie do konkurencyjnych płytek, nie wymagają sporych nakładów pracy i czasu w kwestii montażu. Z tego powodu ich przyklejenie potrwa krótko. Do tego modele oferowane na rynku posiadają nieraz naprawdę ciekawe wzory, dzięki czemu Twoja łazienka może w prosty sposób stać się szczególnie oryginalna. Wartym wspomnienia faktem jest także o wiele niższa cena tapet w odniesieniu do płytek i innych sposobów na zabezpieczenie ściany. Możesz też zaopatrzyć się w produkty o zróżnicowanej fakturze, które urozmaicą wnętrze.

Tapety do łazienki – opinie

Chciałam odświeżyć wygląd mojej łazienki, dlatego kupiłam tapetę i jestem bardzo zadowolona, bo klejenie nie zajęło mi sporo, a mimo słabej wentylacji produkt w ogóle się nie odkleja, dlatego serdecznie polecam!


Katarzyna

Początkowo nie byłam przekonana do montażu tapety w łazience, ale mój brat ostatecznie mnie namówił i jeszcze pomógł z klejeniem :) Faktycznie jestem teraz zadowolona, a łazienka prezentuje się o wiele lepiej :D


Mariola

Moja bratowa ostatnio zamontowała sobie tapetę w łazience i jakoś mnie to zainspirowało do zrobienia tego samego. Na jednej ze ścian przykleiłam produkt z motywem kwiatowym i teraz wnętrze od razu prezentuje się bardziej ciekawie.


Kamila

Od dawna chciałem zrobić remont łazienki i nie mając sporo czasu postanowiłem wybrać tapety zamiast kafelków i jestem zadowolony z tej decyzji, bo w kilka godzin całe pomieszczenie zostało załatwione :) Serdecznie polecam!


Dominik

Postanowiłam kupić tapety do łazienki, bo wcześniej użyłam ich w kuchni i skoro tam wytrzymały wilgoć i gorąc, to tutaj tym bardziej - no i miałam rację! Wybrałam sobie model z ciekawym wzorem w liście i wszystkim się podoba :D


Joanna

Szukałem niedrogiego sposobu na odświeżenie wyglądu łazienki, dlatego kupiłem ciemnozieloną tapetę i przykleiłem na przeciwległych ścianach. Efekt jest bardzo dobry, zwłaszcza że lustro i umywalki stanowią fajny kontrast dla ciemnego koloru :)


Jakub